לוגו
 
About the creator of this study פתח דבר

ברוך בואך ללימודי הקורס " מֵעֵבֶר לשְׂפַת עֵבֶר " !

בפתח דבריי, אספר על חוויה או תחושה המוכרת כמעט לכולנו:

כאשר ברצוננו להגיע למקורם של מושגים וערכים (היסטוריים, תרבותיים, פוליטיים ובעיקר רוחניים) השגורים בשפה העברית המדוברת, על פי רוב אנו פונים לספר הספרים הוא ספר התנ"ך.

כאשר הצורך הנ"ל מתעורר בנו ומוליך אותנו אל ספר הספרים בכדי לעלעל בדפיו ולחפש בצפונותיו, אנו נוכחים לדעת כי השפה המקראית ואוצר המילים הגלום בה לא נקלטים אצלנו באותה הקלילות ובאותה זרימה קולחת שבה אנו קולטים מילים ומשפטים בקריאת עברית בת ימנו (ספרות מודרנית, מתוך הרדיו או הטלויזיה והעתונות).

וכך לפעמים, בקוראנו בתנ"ך, משתלטת עלינו הרגשה עמומה כאילו "נכנסנו ריקים ויצאנו ריקים" (מבחינת הערך או התוכן הרוחני של הדברים). יחד עם זאת, אנו חשים כי בכל זאת נקלט בתוכנו משהו... אולי לא כל כך במימד השכלי אלא יותר במימד האינטואיטיבי. הרגשה בלתי ברורה אופפת אותנו... דומה כי מה שנקלט בנו הוא עדיין בגדר נעלם, חלום אשר עדיין חבוי בין האותיות... מסתתר בין המשפטים...

ואז אותו צורך שהניע אותנו עד כה הופך כמעט לדחף פנימי לגלות את הנסתר הזה בכוחות עצמנו , לדלג

מעֵבֶר לענן הערפל ול"פצח" את המילה הכתובה ללא עזרה וללא תיווך של אחרים (אפילו אם כוונתם לעזור לנו באמת להגיע אל התוכן האמיתי של הכתוב ...), להביט בה פנימה בכוחותינו, ולגלות ולפגוש פנים אל פנים את האור שנמצא מעבר לחשיכה .

החוויה, התחושה והידיעה כי חשנו את שטף האור ישירות על פנינו, מבלי שתעיב עלינו צלליתם של מתווכים (אשר כאמור כל כוונתם היא לעזור לנו באמת להגיע אל האור ואשר כבודם במקומו מונח), היא היא שתובילנו למפגש עם האמת הצרופה של חיינו, אשר אותה אנו מחפשים ואליה אנו נכספים ומבלעדיה אין לנו חירות ואין לנו ישועה. כך אנו מקבלים אח החזון האישי שלנו.

הקורס "מעבר לשפת עבר" הינו לימוד חדשני המבוסס על עקרון החיפוש העצמי והמחקר העצמאי של המשתתף בו, ובעיקר על גילוי החזון והייעוד האישי בדרך בלתי אמצעית (אלא ע"י המשתתף עצמו) אל ההגשמה האישית.

הקורס יוצר סביבה רוחנית מוגנת אשר המשתתף בתוכה יודע כי הוא יכול להתנועע באופן חופשי וללא חששות ופחדים.

העקרון אשר עליו מבוסס כל המבנה של הלימוד הוא:

א.   שבכל פעם שהמשתתף חווה ומקבל התגלות או הארה, היא מגיעה אליו באופן מקורי ובלתי אמצעי

(כלומר לא דרך יֶדַע שהמורה או המנחה מקנה לו): המודעות או התגלית האישית זורמת היישר לנפשו מן העולמות העליונים.

ב.   העובדה הזאת שהחזון, התגלית או ההארה מגיעים היישר אל המשתתף ולא דרך גורם אנושי מתווך, היא היא הסלע או הצור אשר עליו יכולה להבנות התשתית הרוחנית המיועדת לצמיחתו ולהתפתחותו הפנימית באופן ייחודי ומראש.

ג.    המשאבים שבהם נשתמש כאמצעי, כמדיום או כחומרי גלם במסע רוחני זה הם כילים שלא הגיעו לעולמנו מתוך יֶדַע אנושי של בשר ודם. משאבים אלו נמצאים בתמליל (בטקסט) המקורי המקראי של ספר התנ"ך אך גם בכל שאר הבריאה של הבורא בעולמנו (בדומם, בצומח, ובחי) ובעולמות העליונים.

זהו מסע רוחני אל מעבר לתודעה המוכרת הסובבת אותנו (המודעות שבאה מהעולם שלנו) לתוך שורש הדברים (למשל אותיות השורש העברי), אל עומק שדה נרחב, ואל מימד של מודעות גבוהה יותר שבה צומחים (מן השורש) חיים חדשים במצב של התפתחות מתמדת וללא הפסקה. כאשר המשתתף מצליח לטעום מן המים הזכים הללו הוא למעשה חווה את החוויה המיועדת מראש רק לו בלבד .

בשדה זה, בארץ התבונה העילאית שמעבר לשפת נהר המודעות האנושית שלנו (מעבר לשפה העברית המוכרת לנו), פתאום אנו קולטים, שאנו עומדים פנים אל פנים מול הנסתר (שלעולם תמיד היה ניצב גלוי מולנו), ומזההים אותו למרות שלא ראינו אותו מעולם, משתאים על הפלא הנסתר מבינתנו.

במשך מסע זה נמצא התלמיד שרוי בעומקה של התודעה שמעבר, זו המפיחה רוח חיים בשפה העברית המקראית, ומשום כך מביאה אותו בזמן אמת לתבונה או לתנובה אשר נפשו צריכה לה דרך השימוש במסר המקראי. עוצמתה של חווית הטעימה מן התבונה הנ"ל באה לידי ביטוי אמיתי בחיינו בפתיחת דלתות שהיו סגורות בעבר, בסילוק חסימות ופקקים בדרכים קיימות של חיינו, פתרונות ותשובות לבעיות קטנות וגדולות והעיקר, בתחושה האמיתית שאני שולט על ההגה, אני המנהיג של חיי, וכי סוף סוף קבלתי את המפתחות ביד.

עטוף בעוצמתה של חווית החיים הזו, דרך חווית המודעות הנסתרת שבשפה העברית המקראית, רוכש המשתתף יכולת אישית חדשה להשפיע על התפתחותו האישית, הרוחנית והגשמית. יכולת שמתאפיינת במיוחד בתכונה ובכשרון אישיים המיוחדים לו בלבד ושלא היו לו כדוגמתם בעבר.

הערך המעשי הנראה לעין בא לידי ביטוי ביכולת לתקשורת רוחנית , בחוויה שיש בתגלית החדשה או במציאת זו שאבדה, המתרחשת בפעם הראשונה ובזמן אמת, ישירות, ללא התערבותם של אחרים, ללא תיווך ופרשנות, הבנה הצומחת ממש לנגד עיניו, בעונג רוחני של הארה פנימית שמעולם לא נתנסה בה.

הערך המעשי האמיתי (הפנימי, שאינו נראה לכאורה לעין) בלימוד זה הוא עצום ! דרך הלימוד וההתבוננות הרוחנית (מדיטציה) לתוך עומקה של התודעה העומדת מאחרי השפה העברית המקראית, עתיקת היומין, נוכל לנגוע בחלק האלוהי שבקרבנו (או במדריך האישי או במלאך המצווה לשמור עלינו) ולפתח קשר עמוק עם המקור של הוויתנו, זו שבאה ממקום עליון אשר בינתו עילאית יותר. זאת באמצעות המדיום המקראי, השפה ה"מעבירה" אותנו מן המודע אל הלא מודע (מה שקרוי לעיתים תת-מודע ו/או על-מודע) שבקרבנו.

באמצעות תבונה זו ובעוצמתה הרוחנית נוכל לרכוש יכולת של "צפנת פענח"- היכולת לפענח את מה שצפון מאתנו בחיינו, היכולת "להצפין" את עצמנו וכך למצוא את הכיוון אל הפתרון העליון בחיי היום יום, למצוא את עקבותיה של רוח התבונה, רוּחַ חָכְמָה וּבִינָה , לקבל עיצה ותשובה, לפתור ולהגשים חלומות (תבונה זו,היא היא שעמדה ליוסף בפתרון חלומותיו של פרעה).

כמו כן נוכל לפתח את היכולת ליצור מגע ותקשורת ולנהל דו-שיח במקום עליון , לקבל מסרים ותשובות לנו ולאחרים, פתרונות לפתוח דרכים חסומות ולרכוש יכולות רוחניות לריפוי עצמנו ולריפוי הזולת.

ולבסוף, הערך המעשי ביותר שבלימוד זה הוא בפיתוח היכולת להשפיע על גורלנו ולשלוט בהגשמת המציאות הפנימית (כפי שבחרנו לחלום ולבנות אותה בתוכנו) ולממש אותה הלכה למעשה בחיי היום יום, ובכך להניע את חיינו קדימה לקראת השפע, הבריאות וההצלחה המחכים לנו.

יהי רצון כי אי שם, בשלב בלתי ידוע של תהליך צמיחה זה בחיינו, יתרחש בחיינו השינוי הפלאי אשר יביא אותנו לטעום מעט מאושרו של אותו איש אשר " הָיָה כְּעֵץ שָׁתוּל עַל-פַּלְגֵי-מָיִם אֲשֶׁר פִּרְיוֹ יִתֵּן בְּעִתּוֹ וְעָלֵהוּ לֹא-יִבּוֹל וְכֹל אֲשֶׁר-יַעֲשֶׂה יַצְלִיחַ ".

אתה מוזמן לבקר באתר וללמוד פרטים מעניינים נוספים אודות הקורס.

על זכויות היוצרים