לגו
About the creator of this study

הקורס " מֵעֵבֶר לשְׂפַת עֵבֶר" (רוצה לומר מה שנמצא מהעבר השני של השפה העברית השגורה בפינו היום), נועד להזמין את משתתפיו למחקר עמוק לתוך נבכי המסר הרוחני , כפי שהוא נגלה בטבע בכלל ובשפה העברית המקראית בפרט.

הבה נאמר כי הלימוד הוא כעין משל או סיפור שעיקרו הוא מסע בעקבות המטמון האישי וגילויו מחדש וחווית הצמיחה הפנימית המתרחשת בעקבות השימוש בו. במשך המסע נלמד להכיר את מהותו של המסר ברמה האישית ולהתוודע אליו ובכך להתקרב אל המקור, הצור שממנו נובעים מים חיים במדבר.

בכל שעור יושם דגש במיוחד על הדבר אשר בכוחו לעורר ולהצמיח את מה שרדום בתוכנו בנשמה ואשר ביכולתו להביאנו להתפתחות רוחנית אישית שתניב פירות בחייו של כל משתתף.

זהו מסע אישי וקבוצתי כאחד, אשר בו מתלווים כולנו אל המסר הרוחני (כאילו היה זה ישות בפני עצמו) החל מרגע היוולדו ויציאתו מהרחם הרוחני, ועד הגיעו אלינו (כניסתו לתוך התודעה האנושית שלנו), דרך כל שלבי הביניים. במשך המסע נחקור מה נעלם ומה נגלה בתוכו ? מהו מחוז חפצו ה סו פי של המסר ומה "נאבד" ממנו בדרך. במשך המסע המשתתף מקבל מענה על השאלה המתמדת: מאין אני בא ולאן אני הולך, מהו הכיוון... מהו היעוד שלי בחיים וכיצד אדע להגשימו. מהם המח סו מים העומדים בדרכי האם אפרוץ אותם וסוף סוף אשלוט בגורלי ? כיצד אוכל להשפיע על תהליכים בחיי היום יום שלי. מהו המפתח או הצופן לגילוי האוצר המיוחד הטמון בי. מדוע אני חש כי אי שם בדרך איבדתי משהו מעצמי ומה עלי לשנות בכדי לגלותו מחדש.

תכנית המפגשים השבועיים ערוכה בראש וראשונה לתת כילים נכונים ואמיתיים להתפתחות הרוחנית (ברמת הנשמה) האישית של כל משתתף ומשתתפת במגמה להביא לצמיחה ושפע גשמי ורוחני בחייהם ולהגשמת חלומם ויעודם האישי.

מעבר לכך, המשתתף מעשיר ומעמיק את התנסותו הרוחנית דרך התחושה האמיתית של חוויותיו הנפשיות בדרך שהוא בוחר להכרת שרשיו האישיים. דרך זו הולכת ומסתעפת עמוקות אל מקורות ההוויה של חייו על הארץ הזו ובקרב העם הזה. המשתתף חווה את התחושה העמוקה של רווח והצלה בחייו ולומד על מימוש התקווה והחזון האישיים בחייו לעתיד לבוא.

לפיכך ברור לכולנו כי הלימוד לא נועד להיות עוד שעור בתנ"ך ואף לא שעור בעברית אלא לימוד שתכליתו לפתח את הרוחני שבקרבנו דרך האותיות והשרשים של השפה המקראית (כפי שהיא מופיעה בספר התנ"ך) הלוקחת ומעבירה אותנו למקום עליון . הלימוד לפיכך הוא בעיקר מחקר חוויתי של המודעות העומדת מן העבר השני והתנסות בתקשורת דו כיוונית אל התבונה הרוחנית הגבוהה.

לימוד זה עוצב יחודית בצורה שווה לכל נפש,ואינו מצריך ידע מובהק בתנ"ך או בדקדוקי השפה העברית.יחד עם זאת יודגש כי צמאון נפשי לדעת ולהבין את האמת לאמיתה, את שורש הדברים ולהגיע ישירות אל המקור בצורה בלתי אמצעית, הוא בסיס חיוני מאד להצלחתו של כל משתתף בלימוד זה.

מטרת הלימוד היא לעורר את מודעות המשתתף לצרכים הרוחניים הדרושים להתפתחותו מאז היוולדו ולהביאו לתחושת החוויה של פתיחת דלתות נעולות והתמלאות בתוכן רוחני שנמצא מעבר לקליטה השכלית באמצעות שיתוף הפעולה בין כיליו האישיים לבין הכילים הגלומים בשפה העברית המקורית. צמיחה רוחנית זו ממשיכה עד להארה ולההתפתחות רוחנית שיש לה תוצאות ממשיות בחיי היום יום.

בכך יש פה למעשה נסיון חדשני מצד המנחה של לימוד זה, להציג וליישם שיטה עתיקת יומין שהיא חבויה וטמונה בספר הספרים עצמו כפי שנתגלתה ונתגבשה מחדש במודעות של המנחה (באמצעות לימוד, מחקר, התבוננות ותקשור רוחניים). מנחה הקורס לא יעסוק בלימוד אלא ביצירת סביבה רוחנית ייחודית שהינה חיונית בכדי שמודעות נסתרת זו תהיה זמינה למשתתפי הקורס ובשמירה על סביבה זו. כך, כל משתתף יוכל לקבל ולקלוט את המימד הרוחני אשר היה תקופה ארוכה בבחינת בלתי נראה או נסתר (מעבר לתפיסה השכלית) בחייו האישיים.

אשר על כן תכליתו ומטרתו של הלימוד היא: מגע ישיר בין המשתתף לבין הטקסט הנקי, המקורי כפי שהוא מופיע בספר הספרים, וללא תוספות מכל סו ג שהוא.

מנחה הקורס ילווה את המשתתפים עד לפסגה (שלב בתודעה האישית) שממנה יוכל כל אחד ואחת מהם לחוות באופן בלתי אמצעי את המגע הישיר עם המקור ולפתח הבנה ושליטה במימוש העצמי האישי ובהגשמת המציאות הפנימית האישית שלהם.

מבנה הקורס:

הקורס מורכב מעשר פגישות שבועיות, של בערך כשעתיים עד שלוש שעות כל אחת. הפגישות מתנהלות בשפה העברית אך אם יהיה צורך, יעשה שימוש גם בשפות אחרות ( אנגלית, רוסית וכד') או בשפת הציור או הנגינה בהתאם לצורך שיתפתח אצל משתתפי המפגש.

כל מפגש יתנהל בשני חלקים שיש ביניהם הפסקה קצרה.

על המשתתפים לדעת לעבוד (קריאה וכתיבה) בשפה העברית המדוברת ולשלוט באוצר המילים המקובל (ברמת בי"ס יסודי), עם יכולת דיבור סבירה באופן שוטף (תקשורת של היום יום) אך אין צורך בידע על דקדוק עברי, או בתנ"ך. יחד עם זאת, הכרת העברית התנכי"ת תקל על הריכוז והקליטה ברמה השכלית (לא הרוחנית) . על התלמידים להצטייד בספרי תנ"ך בעברית ואם יש צורך גם עם תנ"ך מתורגם בהתאם לשפת האם. הקורס פתוח לכל מועמד/ת הממלאים את הדרישות הנ"ל ללא הבדל דת גזע ומין.

שעורי בית באינטרנט

בבית, המשתתפים יוכלו להכנס לאתר הקורס באינטרנט שם יחכה להם סיכום קצר של השעור ומה צריך להכין בבית לשעור הבא. במשך השעור לא יהיה שימוש במילונים וספרי התנ"ך חייבים להיות ללא פירוש נלווה. הסבר לדרישות אלו ינתן במפגש הראשון.

פה המקום להדגיש ולהצהיר, חד משמעית ומראש, כי למרות שהקורס עשוי לגעת במציאות הישראלית (מטבע הדברים...) היום יומית ה סו בבת אותנו, לא יורשה לעשות רווחים פוליטיים (לתמוך או לארגן או לשכנע או לעשות נפשות לזרם פוליטי זה או אחר בארץ או מחוצה לה) או רווחים דתיים (לתמוך או לארגן או לשכנע או לעשות נפשות לזרם דתי זה או אחר, בארץ או מחוצה לה).

 
 
אל הדף הקודם על זכויות היוצרים
קרא את ההמשך